Авторизация Закрыть
Логин *
Пароль *
Security Code V Введите код
Забыли пароль?
Добро пожаловать Городской Портал
Единый Call-центр
(066)825-50-15
5-02-20
  Форум  Чат  Интернет  Фотогалерея  Погода  Видеогалерея  Программы
  help.lan  Статистика  Radio  Юмор и смех  Новости  Объявления  Alchevsk.Biz
Главная > Городские новости
Налоговая информирует
Декларацiя26.02.2010 16:39:44
1.    У яких випадках платник податку не повинен декларувати інвестиційний прибуток незалежно від його суми?

     Якщо платник податку протягом  2009 року здійснював операції з інвестиційними активами з використанням послуг професійного торговця цінними паперами, уклавши з таким торговцем договір щодо виконання ним функцій податкового агента, то його обов’язок щодо подання річної декларації вважається виконаним, тобто він звільняється від подання декларації.
2.    Який порядок заповнення декларації про доходи, в разі одержання іноземних доходів?

     Доходи, одержані під час перебування громадян за кордоном, або доходи, які надійшли з іноземних держав відображаються платником податку у таблиці 1.4 розділу 1 Декларації.
     Зокрема, у першій колонці цієї таблиці зазначають назву країни, у якій або з якої одержано дохід, а також місто та назву організації, що його виплатила; у другій – місяць, у якому одержано дохід; в третій – суму доходу у валюті його одержання (євро, долар, фунт тощо).
     У разі якщо платник  має письмове підтвердження факту сплати (утримання) податку у валюті одержання доходу, а у шостій колонці – еквівалент податку, зазначеного в п’ятій колонці, обчислений у гривнях за курсом Нацбанку України, встановленим на дату одержання доходу в іноземній валюті.

3.    Якщо платник податку реалізує право на податковий кредит, чи може він сплату вартості навчання підтверджувати довідкою вузу, а не квитанціями?

     Відповідно до пп.. 5.2.1 ст.5 Закону України від 22.05.2003 року № 889 «Про податок з доходів фізичних осіб» (далі – Закон № 889) до складу податкового кредиту включаються фактично понесені витрати, підтверджені платником податку документально, а саме: фіскальним або товарним чеком, касовим ордером, товарною накладною, іншими розрахунковими документами або договором, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та визначають суму таких витрат, тобто платіжними документами.
   Оскільки довідка вузу про те, що на рахунок цього навчального закладу надійшли кошти за навчання певного студента, не є платіжним документом, право на нарахування податкового кредиту слід підтверджувати виключно зазначеним Законом № 889 платіжними документами.

4.    Якщо платник податку у 2009 році здійснив оплату наперед за кілька років навчання, то чи має він право на податковий кредит на 2010 та наступні роки?

      Підпунктом 5.3 ст. 5 Закону України від 22.05.2003 року № 889 «Про податок з доходів фізичних осіб» чітко визначено, що платник податку має право включити до складу податкового кредиту звітного року витрати, фактично понесені ним за навчання у такому звітному році. Оскільки (виходячи з питання) зазначені витрати платник податку поніс у звітному 2009 році та ним проплачено навчання наступних ( а не звітного) років, то він не має права включити їх до податкового кредиту.

5.    Чи мають право на податковий кредит платники податку, які одержують доходи, відмінні від зарплати?

     Законом України від 22 травня 2003 року № 889 « Про податок з доходів фізичних осіб» встановлено обмеження щодо не перевищення сум нарахованого платником податку податкового кредиту понад суму загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом року як зарплата. Відповідно до Закону № 889 (п.1.1 та частини «д» п.1.3 ст.1) зарплата – це доходи, нараховані (виплачені, надані) внаслідок здійснення платником податку трудової діяльності на території України від працедавця.
    Трудові відносини регулюються Кодексом законів про працю України, а оплата праці – Законом України «Про оплату праці».
      У зв’язку з цим, якщо умови та оплата праці фізичних осіб не підпадає під регулювання зазначеного законодавства, то такі особи одержують доходи, відмінні від зарплати у визначенні Закону № 889, і не мають права на податковий кредит.
    До таких осіб відносяться, зокрема, військовослужбовці, співробітники органів внутрішніх справ, суб3○єкти підприємницької діяльності – фізичні особи.

6.    Чи можна подати до податкової інспекції декларацію після 1 квітня цього року? Чи розглядатиметься це як порушення і чи застосовуватимуться штрафні санкції за невчасне подання декларації?

     Відповідальність за нехтування своїми конституційними обов’язками щодо подання річної податкової декларації передбачена статтею 164 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення». За неподання  або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларації перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких Законами України встановлено обов’язкову форму обліку, - тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії передбачені частиною першою цієї  статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

7.    Чи можна подати до податкової інспекції декларацію для нарахування податкового кредиту після 1 квітня 2010 року?

     При реалізації платниками податку права на податковий кредит строк подання декларацій не обмежується 1 квітня. Податкові органи прийматимуть і обраховуватимуть такі декларації протягом усього 2010 року. При цьому жодних штрафних санкцій за подання після 1 квітня декларацій у зв’язку з реалізацією права на податковий кредит податкові органи не застосовуватимуть, оскільки це не передбачено законодавством.
 
8.    Чи мають право на податковий кредит особи, які відмовились від одержання індивідуального ідентифікаційного номера?

      Особи, які офіційно відмовились від ідентифікаційного номера, мають право здійснювати будь – які платежі без цього номера, але не мають законодавчих підстав для нарахування податкового кредиту.

9.    Чи можу я скористатися правом на податковий кредит, якщо я сплачую за навчання своєї молодшої сестри?

      Згідно з пп..5.1.1 п.5.1 ст.5 Закону України від 22.05.2003 року № 889 « Про податок з доходів фізичних осіб» ( зі змінами та доповненнями)  платник податку за наслідками звітного податкового року має право на податковий кредит.
     Податковий кредит – це сума (вартість) витрат, фактично понесених платником податку – резидентом протягом звітного податкового року, в тому числі у зв’язку з компенсацією вартості середньої професійної або вищої  форми навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення.
      У пп..1.20.4 п.1.20 ст.1 Закону № 889 зазначено, що членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки та батьки її чоловіка  або дружини, її чоловік або дружина, діти як такої фізичної особи, так і її чоловіка або дружини, у тому числі усиновлені ними діти.    
Новости по теме
- 09.07.2007 11:13:53 - За матеріалами роботи відділу податкової міліції Алчевської ОДПІ.
- 09.07.2007 11:17:02 - 06.04.2007 року співробітниками відділення...
- 09.07.2007 11:19:06 - К сведению владельцев транспортных средств
- 09.07.2007 11:29:25 - С 1 апреля повышены зарплаты и пенсии
- 09.07.2007 11:31:10 - Нехай завжди сяє сонце
- 24.08.2007 21:52:57 - Горячая линия налоговой инспекции
- 14.11.2007 11:30:39 - Про надання роз’яснення
- 14.11.2007 11:35:14 - Податковий кредит в питаннях та відповідях
- 14.11.2007 11:49:18 - Телефоны доверия налоговой службы
- 14.11.2007 11:58:12 - Відповіді на питання платників податків

Webmaster © 2013, AWS.
Все права защищены.
Использование материалов любого формата
с портала, без согласования с администрацией

строго ЗАПРЕЩЕНО.
Открытие страницы: 0.063 секунды