Авторизация Закрыть
Логин *
Пароль *
Security Code V Введите код
Забыли пароль?
Добро пожаловать Городской Портал
Единый Call-центр
(066)825-50-15
5-02-20
  Форум  Чат  Интернет  Фотогалерея  Погода  Видеогалерея
  help.lan  Статистика  Юмор и смех  Новости  Объявления
Главная > Городские новости
Налоговая информирует
Алчевська ОДПІ повідомляє27.04.2010 15:19:47
pic
Зарплата  в „конвертах”  – відвертий обман.
 

     Про результати роботи та руйнування схем виплат в конвертах”  за чотири місяці 2010 року  м. Алчевську  йшлося під час брифінгу   заступника начальника АОДПІ Меркушенко Людмили Вікторівні.

     Рух українського суспільства на шляху до європейського вибору та зростання добробуту громадян гальмується тіньовою економікою і нелегальною зайнятістю. Це - одна з найактуальніших проблем, яка потребує усвідомлення кожного працедавця, кожного громадянина.
     Заробітна плата в  „конвертах” – відвертий обман. Але, це застереження все ще не прийнято до уваги всіма громадянами. Останнім часом "конверт" став символом непрозорості і незаконності маніпуляцій із зарплатою.
     Виплата зарплати "в конвертах" і в розмірах нижче за мінімальні – є гарантії позбавляння наших громадян належного захисту на випадок непрацездатності і прирікає на мізерну пенсію, несе значні втрати збору до Пенсійного фонду, інші фонди страхування, а до місцевих бюджетів не надходять  необхідні кошти, що безпосередньо впливауть на якість життя і на рішення соціальних проблем наших громадян, зокрема, держава не може створити умови для гідного життя пенсіонерів, інвалідів, дітей.
     Виплата заробітної плати нижче встановленого рівня є порушенням трудового законодавства. Так, статтею 95 Кодексу законів про працю України визначено, що мінімальна заробітна плата - це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче за який  не може здійснюватися оплата за виконану працівником місячну, почасову норму праці (обсяг робіт).
     Трудові відносини між найманим працівником і працедавцем повинні бути зафіксовані в трудовій угоді, якою визначаються умови оплати праці, розмір заробітної плати, а якщо – навпаки, ризикує кожний! Існує проста схема: спочатку багато обіцяють, але коли приходить час для розрахунків, платять мінімум. Відстояти свої інтереси в даному випадку практично неможливо, бо угода існувала  тільки на словах.
     Розуміючи актуальність проблеми, незворотність наслідків «конвертних»  виплат,  як для бюджету так і для громадян, Державною податковою службою розроблений план заходів щодо виявлення і руйнування схем мінімізації, підвищення рівня сплати податків в цій сфері. Алчевська об'єднана державна податкова інспекція  активно веде роботу в цьому напрямку, активізуючи роботу з підприємствами, що відносяться до групи ризику, а саме:
- виплачують заробітну плату у розмірі нижче мінімальної  (з метою збільшення її рівня);
- мають в штатній чисельності 1-2 найманих працівників ( з метою попередження використання праці неоформлених працівників);
- мають заборгованість по заробітній платі і з податку з виплачених доходів.                 
    Для  досягнення максимального ефекту  застосовуються заходи як прямого, так і непрямого впливу   на порушників законодавства.
     Насамперед  це  роз'яснювальна робота (круглі столи, семінари, зустрічі з трудовими колективами і керівниками СГД і т.д.) як серед СПД так і серед населення, проведення рейдів – обстежень міста по виявленню неоформлених працівників з передачею  фактів порушень до територіальної державної інспекції  праці в Луганській області для ухвалення відповідних рішень.
     Найбільш гостро питання про підвищення заробітної плати стоїть на підприємствах малого і середнього бізнесу. Для його вирішення фахівці Алчевської ОДПІ  проводять індивідуальну роботу з платниками, детально аналізуючи їх економічний стан і фінансову діяльність.
     Для вжиття заходів прокурорського реагування в прокуратуру передаються   списки  підприємств, які виплачують заробітну плату нижче за  мінімальну,  мають заборгованість  по виплаті заробітної плати.
     Сума погашеної заборгованості по заробітній платні за звітний період   склала  8622,4  тыс грн, до бюджету додатково поступило 1276,4 тыс грн.
     І ця робота дає позитивні результати. Проте, керівники окремих підприємств продовжують порушувати законодавство, яке  регулює нарахування і виплату заробітної плати, не дивлячись на те, що за такий вид порушення передбачена кримінальна відповідальність. Так, на протязі 2010 року до прокуратури передані матеріали по  4 фізособам та 11 юридичним особам.
     Що стосується роботи приватних підприємців, то виявлення фактів, підтверджуючих виплату заробітної плати в «конвертах», не припиняється. Результати говорять самі за себе.  На сьогодні, з початку року, завдяки діям  Алчевськіх податківців   479 найманих робітників одержали легальний статус. За актами перевірок      донараховано  251,2 тыс.грн. Тобто,  економія працедавця на податках на практиці коштує дорого. Згідно законодавства за виплату заробітної плати найманому працівнику без укладення  трудової угоди передбачено застосування до працедавця штрафної санкції, який складає 3-х кратний розмір від суми недонарахованого податку з доходів фізичних осіб. Так, якщо,  громадянин працював без оформлення рік і одержував  наприклад – 884 грн. в місяць, то при встановленні такого факту працедавець буде оштрафований на 4,8 тис. грн.

     Алчевськая об'єднана державна податкова інспекція  звертається до працедавців:
     Шановні працедавці !
     Зробіть крок на зустріч суспільству і людям, рішуче відмовляйтеся від нелегальної виплати заробітної плати. Це стане проявом здорового прагматизму, від якого зміцніє українська державність.
     Дотримання законодавства про працю є невід'ємною складовою цивілізованого  ведення бізнесу.

Новости по теме
- 09.07.2007 11:13:53 - За матеріалами роботи відділу податкової міліції Алчевської ОДПІ.
- 09.07.2007 11:17:02 - 06.04.2007 року співробітниками відділення...
- 09.07.2007 11:19:06 - К сведению владельцев транспортных средств
- 09.07.2007 11:29:25 - С 1 апреля повышены зарплаты и пенсии
- 09.07.2007 11:31:10 - Нехай завжди сяє сонце
- 24.08.2007 21:52:57 - Горячая линия налоговой инспекции
- 14.11.2007 11:30:39 - Про надання роз’яснення
- 14.11.2007 11:35:14 - Податковий кредит в питаннях та відповідях
- 14.11.2007 11:49:18 - Телефоны доверия налоговой службы
- 14.11.2007 11:58:12 - Відповіді на питання платників податків

Webmaster © 2013, AWS.
Все права защищены.
Использование материалов любого формата
с портала, без согласования с администрацией

строго ЗАПРЕЩЕНО.
Открытие страницы: 0.057 секунды