Авторизация Закрыть
Логин *
Пароль *
Security Code V Введите код
Забыли пароль?
Добро пожаловать Городской Портал
Единый Call-центр
(066)825-50-15
5-02-20
  Форум  Чат  Интернет  Фотогалерея  Погода  Видеогалерея
  help.lan  Статистика  Юмор и смех  Новости  Объявления
Главная > Городские новости
Налоговая информирует
За матеріалами роботи відділу податкової міліції Алчевської ОДПІ!08.11.2010 12:54:11
За матеріалами роботи відділу податкової міліції Алчевської ОДПІ!

      У вересні співробітниками відділення по боротьбі з незаконним обігом підакцизних товарів ВПМ Алчевської ОДПІ, при перевірці інформації, виявлено «підпільну» майстерню по ремонту та обслуговуванню автомобілів громадянином Х., у приміщені гаражного боксу, розташованою за місцем мешкання останнього, без державної реєстрації в порядку встановленому чинним законодавством.


     Виявлено та вилучено підйомник гідравлічний, виробництва MIOL – інструмент, вартістю 13,5 тис. грн. свердловий станок, вартістю 2,4 тис. грн., 2 зварювальні апарати, вартістю 4,0 тис. грн., гідравлічний прес, вартістю 3,5 тис. грн, компресор, вартістю 3,2 тис. грн. та інше обладнання та інструменти, вартістю 3,0 тис. грн. 

     Всього вилучено ТМЦ на загальну суму 29,6 тис. грн.

     В діях громадянина Х. вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП (Порушення порядку подання декларації про доходи та ведення обліку доходів і витрат).        
Перевірка триває.

 

Запитання – відповіді

 

     1. Чи необхідно придбавати торговий патент для виносної торгівлі на лотку на ринку?

    Якщо суб’єкт підприємницької діяльності – юридична особа здійснює виносну торгівлю на лотку, розміщеному на території ринку, торговий патент йому необхідно придбавати на загальних засадах, оскільки для здійснення такої торгівлі від придбання патенту звільнено лише суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб.

      У разі якщо торгівля здійснюється з оптового складу та за готівку, торговий патент необхідно придбавати як фізичним, так і юридичним особам.

     2. Якщо здійснюється продаж пального і пива в окремих торговельних приміщенням скільки торгових патентів придбавається у цьому році?

      Якщо в одному приміщенні знаходиться торгова точка та кафе, придбавається один торговий патент за максимальною вартістю, встановленою рішенням відповідного органу місцевого самоврядування на ці види торговельної діяльності.

      Однак один патент придбавається лише тоді, коли продаж, наприклад, і пального, і пива здійснюється одному торговельному приміщенні.

      Якщо продаж пального і пива здійснюється в окремих торговельних приміщеннях, то придбаваються торгові патенти за встановленою вартістю окремо для кожної торговельної точки.

     3. Суб’єкт підприємницької діяльності – приватне підприємство здійснює торгівлю на території ринку і сплачує ринковий збір. Чи повинно підприємство у такому випадку придбавати торговий патент?

      Приватне підприємство, яке здійснює торговельну діяльність на ринку і сплачує ринковий збір, повинно придбавати торговий патент відповідно до вимог Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.1996 року № 98/96- ВР (зі змінами та доповненнями).

     4. Їдальня розміщена в адміністративному будинку підприємства й обслуговує комплексними обідами відвідувачів. Чи потрібно для здійснення такої діяльності придбавати торговий патент?

      У разі якщо їдальня обслуговує не лише працівників підприємства, а й інших відвідувачів, тоді для здійснення торговельної діяльності тоді потрібно придбавати торговий патент на загальних підставах.

     5. Підприємство планує займатися торгівлею шляхом застосування пересувної торговельної мережі. Чи потрібно придбавати торговий патент?

     Торговельна діяльність у пунктах продажу товарів, до яких, зокрема, належить і пересувна торговельна мережа, підлягає патентуванню ( ст.. 3 Закону про патентування).

     Торговий патент в такому разі видається за плату державними податковими органами за місцем реєстрації суб’єктів господарювання на підставі належним чином оформленої заявки.

      При цьому торговий патент слід придбавати на кожний окремий транспортний засіб.

      На торговому патенті для транспортних засобів зазначається «виїзна торгівля» і він є дійсним на всій території України.

     6. Які зміни передбачені у проекті Податкового кодексу України щодо патентування торговельної діяльності?

      Проектом Податкового кодексу запропоновано, на відміну від діючих фіксованих розмірів визначення розміру плати за торговий патент у відсотках від розміру місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи, діючого на 1 січня звітного податкового року.

     7. Що означає термін «перша реєстрація в Україні» стосовно реєстрації транспортного засобу?

     Відповідно до ст.. 3 Закону України від 11.12.1991 року № 1963-ХІІ «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» із змінами і доповненнями перша реєстрація в Україні – це реєстрація транспортного засобу в Україні, яка здійснюється уповноваженими державними органами України вперше щодо цього транспортного засобу.

     8. Чи мають податкові роз’яснення статус нормативно – правового акта?

      Відповідно до пп. г пп. 4.4.2 п.4.4 ст.4 Закону України від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» із змінами та доповненнями податкове роз’яснення є оприлюдненням офіційного розуміння окремих положень податкового законодавства контролюючими органами у межах їх компенсації, яке використовується при обґрунтуванні їх рішень під час проведення апеляційних процедур. Податковими роз’ясненнями вважаються будь – які відповідні контролюючого органу на запити зацікавлених осіб з питань оподаткування. Податкове роз’яснення не має сили нормативно – правового акта.


Алчевська ОДПІ

 

Новости по теме
- 09.07.2007 11:13:53 - За матеріалами роботи відділу податкової міліції Алчевської ОДПІ.
- 09.07.2007 11:17:02 - 06.04.2007 року співробітниками відділення...
- 09.07.2007 11:19:06 - К сведению владельцев транспортных средств
- 09.07.2007 11:29:25 - С 1 апреля повышены зарплаты и пенсии
- 09.07.2007 11:31:10 - Нехай завжди сяє сонце
- 24.08.2007 21:52:57 - Горячая линия налоговой инспекции
- 14.11.2007 11:30:39 - Про надання роз’яснення
- 14.11.2007 11:35:14 - Податковий кредит в питаннях та відповідях
- 14.11.2007 11:49:18 - Телефоны доверия налоговой службы
- 14.11.2007 11:58:12 - Відповіді на питання платників податків

Webmaster © 2013, AWS.
Все права защищены.
Использование материалов любого формата
с портала, без согласования с администрацией

строго ЗАПРЕЩЕНО.
Открытие страницы: 0.056 секунды