Авторизация Закрыть
Логин *
Пароль *
Security Code V Введите код
Забыли пароль?
Добро пожаловать Городской Портал
Единый Call-центр
(066)825-50-15
5-02-20
  Форум  Чат  Интернет  Фотогалерея  Погода  Видеогалерея  Программы
  help.lan  Статистика  Radio  Юмор и смех  Новости  Объявления  Alchevsk.Biz
Главная > Городские новости
Новости СМИ
Історичні витоки сучасного поняття корупція22.03.2010 14:35:55

         Корупція як соціальне явище виникло настільки давно, що іноді складається враження, що якщо не одночасно із зародженням людини, то принаймні з виникненням у людському житті владних та грошових взаємовідносин...


        Історико-правові дослідження достовірно засвідчують, що корупція існувала у суспільстві завжди з моменту виникнення держави, а отже, й утворення державного апарату управління.
        Явище корумпованості, тобто підкупності та продажності чиновників, відоме з найдавніших часів. Історичні витоки корупційності підтверджується писемними памятками культури, висловлюванням відомих мислителів давнини, історичними фактами, які дійшли до наших часів.
      Так, перша загадка про корупцію в системі державної влади знайшла своє відображення в найстарішій з відомих людству історичних памяток державності – архіві Стародавнього Вавилону, що припадає на другу половину ХХІV століття до нашої ери. В епоху шумерів та семітітів Цар Лагоша був вимушений реформувати своє державне управління з метою припинення зловживань чиновниками та суддями.
             Отже, історично процес виникнення корупції стає можливим саме тоді, коли державний чиновник, маючи можливості розпоряджатися ресурсами, приймає рішення не в інтересах суспільства, а виходячи зі своїх особистих, корисливих потреб.
            Визначаючи корупцію як соціальне зло, Ніколо Макіавелі порівнював її з такою хворобою як сухоти. На його думку, мудрість правителів полягала у своєчасному виявлені цієї хвороби та знаходженні методів її лікування. Від вважав, що суспільство занепадає саме через духовну кризу і спричинене нею досягнення критичної маси корупційності. Прикладом цього є падіння Римської імперії, яка розсипалась не через війни, а через моральну кризу і страшний розгул нічим не обмеженої корупції.
            У ХХ столітті термін «корупція» взагалі перестає використовуватися. Вважалося, що капіталістичному суспільству корупція не була притаманна. Адже при такій формі устрою суспільство є досконалим.
           Аналогічна ситуація була й у Радянському Союзі, де можливість існування цього явища не визнавалась взагалі. І тільки в останні десятиріччя ХХ століття почали визнавати корупцію як невідємний атрибут будь-якої держави.
       Отже, корупція – це складне соціальне і правове явище, пов’язане з усіма суспільними процесами в державі. Оскільки явище корупції поглинає своїм впливом майже усі сфери життєдіяльності, Вивчення його відбувається на глобальному рівні, а увага в першу чергу приділяється природі виникнення та вироблення заходів, завдяки яким можливо, якщо не подолати то хоча б мінімізувати його масштаби та вплив на суспільство.
           Таким чином, наведені позиції вчених та істориків дозволяють констатувати, що дати чітке визначення корупції, яке було б загальноприйнятним та універсальним для всіх, у принципі дуже важко.
           Адже культурні відмінності різних суспільств та велика диверсифікація цього явища є основними причинами, які заважають наблизитися до досконалого визначення поняття «корупція». Однак, досліджуючи правову суть корупції як соціального явища, ми зможемо відокремити її від усіх інших антисоціальних явищ, виділивши найхарактерніші її ознаки. Адже запорукою успішної протидії цьому ганебному явищу є глибоке розуміння її соціальної суті, передусім через призму історичних передумов.

Помічник Луганського прокурора

з нагляду за додержанням законів

при виконанні судових рішень

у кримінальних справах                    О.О. Єлсуков

 

Новости по теме
- 14.11.2007 11:06:57 - Алчевская ОГНИ информирует
- 27.05.2008 11:03:01 - Праздник Первого Костра - давняя традиция скаутов-разведчиков
- 02.06.2008 11:22:55 - Есть Олимпийская лицензия!(Путь в Пекин открыт)
- 05.02.2009 13:34:18 - Открытие выставки
- 30.03.2009 15:51:22 - Україна відзначає 370- річчя з дня народження Івана Мазепи
- 01.03.2010 09:29:44 - Акция протеста
- 22.03.2010 14:31:12 - День Державного департаменту України з питань виконання покарань у Чорнухинській ВК № 23
- 22.03.2010 14:35:21 - День Державного департаменту України з питань виконання покарань у Чорнухинській ВК № 23
- 26.04.2010 11:19:19 - Прокуратура повідомляє
- 16.06.2010 09:57:03 - Прокуратура інформує

Webmaster © 2013, AWS.
Все права защищены.
Использование материалов любого формата
с портала, без согласования с администрацией

строго ЗАПРЕЩЕНО.
Открытие страницы: 0.051 секунды